Ferrari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferrari


 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Ferrari Dino

Go down 
3 posters
AuthorMessage
DisKanT




Posts : 15
Join date : 2008-04-26
Age : 29
Location : Bucuresti

Ferrari Dino Empty
PostSubject: Ferrari Dino   Ferrari Dino Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 4:35 am

Noi detalii despre "noul" Ferrari.

Se pare ca zvonurile privitoare la constructia de catre Ferrari a unei masini "mici" care sa intre pe piata si sa "ia fata" unor modele consacrate cum ar fi Aston Martin V8 Vantage si Porsche 911, nu se mai opresc. Noul model este posibil sa se numeasca "Dino", va avea un pret situat sub 150.000 $ . Acest model, in caz ca se va produce, va oferi un boost productiei anuale de Ferrari lucru pe care unii conservatori nu il agreeaza deoarece cred ca acest lucru va diminua exclusivitatea brandului.
Platforma si designul este posibil sa fie preluate de la noile modele Maserati , Spyder si Coupe. Rapoartele anterioare sugerau ca modelul ar putea avea 4 locuri dar ultima poza care circula pe net sugereaza ca ar avea doar 2 locuri. Cea mai probabila varianta pentru motor este un 4.2 Litri, V8 dar se discuta si despre variante de motorizari mai mici.

Ferrari Dino 112news06110301zferrariee5fe
Back to top Go down
Old Fox
Moderator
Moderator
Old Fox


Posts : 34
Join date : 2008-04-25
Location : targovishte

Ferrari Dino Empty
PostSubject: Re: Ferrari Dino   Ferrari Dino Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 4:42 am

chiar trebuia sa scoata ferrari o mashina ca asta jocolor
Back to top Go down
abyPREDATOR
Admin
Admin
abyPREDATOR


Posts : 98
Join date : 2008-04-25
Age : 30

Ferrari Dino Empty
PostSubject: Re: Ferrari Dino   Ferrari Dino Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 5:20 am

Old Fox wrote:
chiar trebuia sa scoata ferrari o mashina ca asta jocolor

Mie imi place . E perfecta pentru iubitorii de Ferrari care nu is permit o masina care a treaca de 100 si ceva de mii de euro ...
Back to top Go down
https://ferrari.forumotion.com
Old Fox
Moderator
Moderator
Old Fox


Posts : 34
Join date : 2008-04-25
Location : targovishte

Ferrari Dino Empty
PostSubject: Re: Ferrari Dino   Ferrari Dino Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 5:24 am

yaaa...sure,parca asta e prea ieftina
Back to top Go down
abyPREDATOR
Admin
Admin
abyPREDATOR


Posts : 98
Join date : 2008-04-25
Age : 30

Ferrari Dino Empty
PostSubject: Re: Ferrari Dino   Ferrari Dino Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 5:28 am

Old Fox wrote:
yaaa...sure,parca asta e prea ieftina

Fata de alte modele Ferrari , asta e destul de ieftina ...pana la urma Ferrari este o masina sportiva , dar una de lux ...
Back to top Go down
https://ferrari.forumotion.com
Sponsored content





Ferrari Dino Empty
PostSubject: Re: Ferrari Dino   Ferrari Dino Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ferrari Dino
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ferrari P4/5
» Ferrari FXX Evolution
» My Ferrari story
» Ferrari vine in Romania
» Ferrari Edo 630 Scuderia

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Ferrari :: Romanian Section :: Sportivele Ferrari-
Jump to: